Wczasy Turcja wylot z Rzeszowa

Czy istnieje ktoś, kto nie marzy o poznaniu wschodniej kultury pełnej ciekawych zabytków i fascynujących tradycji? Znalezienie kogoś takiego graniczy z cudem. I nic dziwnego: Turcja to kraj przepiękny, zarówno pod względem geograficznym, jak i kulturowym. Dodatkowo leży ona blisko Europy, przez co znalezienie biletów do Turcji z wylotem z Rzeszowa przestaje być problemem. 

Wczasy w Turcji biuro podróży Stalowa Wola – czy naprawdę warto? 

Turcja to wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, dlatego w ofercie biura podróży znajdują się noclegi w licznych wspaniałych miastach i hotelach. Do najważniejszych regionów polecanych turystom należy Anlaya. 

Wczasy w Turcji z wylotem z Rzeszowa to także kulinarne odkrycia

Turecki Kebab
Turecki Kebab

Tutejsza kuchnia to także ciekawa atrakcja. Najpopularniejszym daniem jest, a jakże, kebab. To danie zrobione z baraniny serwowanej z chlebkiem pita i warzywami jest tak dobre, że aż powędrowało do Europy, w tym Polski, gdzie trwale zadomowiło się w menu wielu fast foodów. Jednak jakość prawdziwego tureckiego “kebsa” góruje znacząco nad tymi dostępnymi w Polsce. Wczasy Turcja wylot z Rzeszowa to kilkudniowe wycieczki, a każdy dzień powinien rozpocząć się od pożywnego śniadania – najbardziej typowe to chleb, nabiał w postaci serów, oliwki, miód i warzywa. Wśród regionów nadmorskich dużą popularnością cieszą się “meze”, czyli przekąski z świeżych warzyw zapiekane z serem lub klasyczne tureckie placki pide. Dużą rolę w tureckiej kuchni pełnią zupy, które pełnią rolę przystawek bądź pełnoprawnego, pierwszego dania obiadowego. Fanów zupy pomidorowej ucieszy fakt, że Turcy to prawdziwi jej koneserzy. Drugie danie to najczęściej mięso, podawane z ryżem i warzywami. Sposobów przyrządzania jak i rodzajów mięs jest bardzo wiele, ale największą popularnością cieszą się pulpeciki Kotfe oraz ryż duszony razem z jagnięcym mięsem, pistacjami i cynamonem. 

O Anlayi słów kilka 

Podczas wczasów w Turcji z wylotem z Rzeszowa należy odwiedzić Anlayie, czyli miasto znane już w starożytności, które dzięki licznym rozrywkom jest najchętniej odwiedzanym miastem Riwiery Tureckiej przez młodych ludzi. Jedną z głównych atrakcji jest zamek piracki, zdobyty w 67 r. p. n. e. przez Imperium Rzymskie. Do dzisiejszych czasów zachowały się tylko mury obronne i charakterystyczna wieża. W zachodniej części miasta znajdziemy liczące 15 tyś lat stalaktyty w Grocie Kapiącego Kamienia, która dzięki wysokiej wilgotności jest rajem dla tego typu cudów natury. W powietrzu znajdziemy też wysokie stężenie dwutlenku węgla i innych dobroczynnych pierwiastków, dzięki czemu osoby cierpiące na choroby układu oddechowego znajdom tutaj ukojenie. Oficjalnie podaje się, że pobyt w tej grocie zwanej Damlatas Magaresi jest udaną kuracją dla nawet 80% odwiedzających. Charakterystyczna Czerwona Wieża to wchodząca w listę zabytków wartych zobaczenia część dawnych fortyfikacji, która aktualnie jest siedzibą dla Muzeum Etnograficznego.  

Anlaya to także wybrzeże, które podzielone jest skalistym cyplem. Jego wysokość miejscami sięga nawet 250 metrów. Wschodnia część wybrzeża to oprócz piaszczystych plaż także port jachtowy. Zachodnia strona słynie z plaży, na której według legendy kąpieli zażywała starożytna przywódczyni Egiptu, stąd też jej nazwa: “Plaża Kleopatry”. 

A to tylko jedno z wielu miast, które Turcja nam oferuje. Każde słynie z własnych, unikatowych atrakcji, przyjaznych ludzi i smakowitej kuchni. Każdy znajdzie w tym kraju bliskiego wschodu coś dla siebie. 

Dodaj komentarz